Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy,

Parę dni temu odbyła się gala finałowa, więc chcielibyśmy ją dla Was podsumować choć w paru słowach.

Nagroda Publiczności

Za najlepszy film została uznana produkcja zespołu DIV-2018-5335 ze Świdnicy.

Finał Line Follower

Po raz pierwszy w konkursie wprowadzoną konkurencję wygrał robot zespołu DIV-2018-5335 „Rudi” ze Świdnicy, przejeżdżając tor w czasie 14.301 s.
Kolejne były następujące zespoły:

  • DIV-2018-3309 – „Kostek” – 14.637 s
  • DIV-2018-2500 – „KWAK” – 14.762 s
  • DIV-2018-1942 – „Ostatni Husarz” – 14.996 s
  • DIV-2018-3015 – „GearRipper” – 15.201 s
  • DIV-2018-5108 – „Stefan” – 15.601 s
  • DIV-2018-5700 – „2GOOD4U” – 15.643 s
  • DIV-2018-3003 – „Wall-e-gator” – 16.522 s
  • DIV-2018-1617 – „μρBOT” – 16.541 s
  • DIV-2018-1259 – „Rabbit” – 17.646 s
  • DIV-2018-2236 – „Inkwizytor” – 18.085 s
  • DIV-2018-2041 – „Tankietka” – 19.799 s
  • DIV-2018-0356 – „Tank” – 20.015 s
  • DIV-2018-5628 – „Px12” – 21.991 s
  • DIV-2018-1618 – „Walld-EK” – 29.833 s

Finał Colobot Challenge

Po pięciominutowej potyczce, którą komentowali dla nas reprezentanci TerraNova Team, z największą ilością zdobytych punktów i tym samym wygraną na koncie został zespół DIV-2018-1617 „μρBOT” z Lublina.

Nagroda Jury

Wprowadzonymi modyfikacjami, spójnym pomysłem na wygląd oraz nazwę robota oraz interesującą prezentacją najbardziej serca jury ujął zespół DIV-2018-1942 „Ostatni Husarz” z Łodzi.

Finał Mini-Sumo

Po eliminacjach pozostały następujące zespoły:

  • DIV-2018-3309 – „Kostek”
  • DIV-2018-1942 – „Ostatni Husarz”
  • DIV-2018-3003 – „Wall-e-gator”
  • DIV-2018-5335 – „Rudi”
  • DIV-2018-1617 – „μρBOT”
  • DIV-2018-5700 – „2GOOD4U”
  • DIV-2018-1259 – „Rabbit”
  • DIV-2018-5628 – „Px12”

z których po stoczonych walkach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się:

  • DIV-2018-1942 – „Ostatni Husarz”
  • DIV-2018-3003 – „Wall-e-gator”
  • DIV-2018-1617 – „μρBOT”
  • DIV-2018-1259 – „Rabbit”

W finale rozegranym pomiędzy DIV-2018-1259 – „Rabbitem” a DIV-2018-1942 – „Ostatnim Husarzem” (obrońcą tytułu) zwyciężył robot „Rabbit” i tym samym tytuł mistrzowski przeniósł się z Łodzi do Biłgoraja. Trzecie miejsce przypadło po wygranej z Krakowianami zespołowi DIV-2018-1617 – „μρBOT” z Lublina.

Walka Zbiorowa

Finałowy czwórmecz zwyciężył zespół DIV-2018-1259 z Biłgoraja ze swoim robotem „Rabbit”.

Co dalej?

Mamy nadzieję, że podobał Wam się tegoroczny finał, że konkurencje były wystarczająco wymagające i że będziecie miło wspominać te wspólnie spędzone chwile. W nadchodzących tygodniach będziemy rozsyłać do Was ankietę, w której będziecie mogli podzielić się wrażeniami i uwagami.

Nie pozostaje nam nic więcej niż życzyć Wam udanych wakacji!
Zespół Diversity